|
 
 
 
   
Çanlar PSN Kardeşliği İçin mi Çalıyor?
Mehmet Ali Gerim, 01.12.2011 11:41:11 | Arşiv kelimeleri: psn kardeşliği, psn, playtstation 3, oyun
Hepinizin bildiği üzere 18 Kasım tarihi itibarı ile PSN’den indirilen oyunların 5 konsolda aktif edilme sayısı 2’ye düşürüldü. Bu tarihten önce alınan oyunlar legal olmamasına rağmen 5 farklı makinada aktif edilebildiğinden, oyuna ödenen ücretin 5 kişi tarafından bölüşülerek paylaşım yapılabiliyordu.

Daha önce bu hesapların olduğu makinalarda deaktif edilebilen hesaplar, kısa bir süre önce Sony tarafından getirilen uygulama sayesinde internet üzerinden de artık deaktif edilebiliyor. Ancak bu işlemini bir hesap için 6 süresince sadece bir defa yapabiliyorsunuz. Kısacası oyuncuların forumlarda “PSN Kardeşliği” dediği bu olay elinde şifre olan kişi tarafından aktif makinaların hepsinin uzaktan deaktif edilip, şifrelerin değiştirilmesi ile “PSN”Düşmanlığına” dönme riski taşıyor. Yasal olmayan şekilde yapılan bu tip ortaklıkların bozulması karşısında oyuncuların yapabilecekleri pek bir şey de görünmüyor.

Deaktif etme işlemini BU ADRESTEN gerçekleştiriyorsunuz.Burada bulunan giriş ekranında hesap bilgilerini girdikten sonra karşınıza aşağıdaki sayfa geliyor.Yukarıda Account sekmesine tıklayarak takip eden kısma giriş yapıyoruz.Sol kısımda bulunan “Media and Device” sekmesine tıklayarak aşağıdaki sayfaya ulaşıyorsunuz.Ve işte karşınızda “Game” sekmesinde kaç tane makinanın aktif durumda olduğu görülüyor. Buraya bastıktan sonra aktif makinaların deaktif edilebileceği ekranda ilgili işlemi yaptıktan sonra 6 ay boyunca bir daha yapamayacağınız deaktif işlemini sonuçlandırıyorsunuz. Geriye konsolunuzu açıp kendi makinanızı aktif etmekten başka işlem kalmıyor.

PSN Kardeşlerine geçmiş olsun mu diyelim, yoksa zamanında makinası bozulup deaktif etme şansını yakalayamadan bir aktivasyon hakkını kaybedenlere hayırlı mı olsun diyeceğiz bilemiyorum.

NOT: Qriocity hizmeti ülkemizde verilmediği için deaktivasyon işlemlerini ülkemiz üzerinden açılan hesaplarda uygulayamıyorsunuz...

Başka yazılardan görüşmek üzere esen kalın...

Mehmet Ali GERİM
4258 kez okundu.
 
Makaleler
Çanlar PSN Kardeşliği İçin mi Çalıyor?
PSP VITA Ön İnceleme
Oyuncular Kapışıyor
Türk Telekom, Pantel ile yurtdışı çıkış hızında vites yükseltiyor.
Project Cafe
Bu Neslin En İyi 10 Oyun Trailer'ı
Max Payne 3
Max Payne 3
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Mass Effect 3
Resident Evil 6
Assassin's Creed Revelations
Pro Evolution Soccer 2012
Rage
Dungeon Siege III
L.A. Noire
Yorum ekle
İsim soyad
:
Yorum
:
Bu makaleyi puanla
:
Onay Kodu (5 Karakter) : Image Verification
Okuyamıyorsanız kodu değiştirin.
Onay Kodu Girişi :
Etik anlayışa uymayan, düzeysiz, birbirinin tekrarı ve ilgili içeriğin konusu ile bağdaşmayan yorumlar silinecektir. Yorumlarınızı anlaşılır bir yazı dili ile imla kurallarına uygun bir şekilde yapmaya, lütfen özen gösteriniz. Teşekkürler.
- Dijikent
Yorumlar
Bu makaleye henüz bir yorum yapılmamış.
Güncel Haber Güncel Makale
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes'un İnceleme Notları!
Kojima'nın yeni eseri Phantom Pain'e hazırlık mahiyetinde çıkarılan Ground Zeroes, bakalım Dünyaca ünlü siteler tarafından ne kadar beğenildi?
inFamous Second Son Heyecanı Bu Görüntüler İle Büyüyor!
22 Martta PS4 platformuna özel olarak Türkçe Dublaj seçeneği ile raflarda göreceğimiz oyundan şahane görüntüler yayınlandı.
007 LEGENDS: AY HAREKATI (MOONRAKER) Duyruldu.
007 Legends'taki altı bond filmi görevinden ilki duyruldu.
Killzone, PSVita İçin de Gelecek
Killzone'un resmi Twitter sayfasından yapılan açıklama da Killzone'un PSVita hakkındaki geleceğine de değinildi.
Back to the Future: The Game'in Kutulu Versiyonu Satışa Çıkıyor
Telltale Games tarafından 5 bölüm halinde oyunculara sunulan Back to the Future: The Game'in kutulu versiyonunun çıkış tarihi belli oldu.
Çanlar PSN Kardeşliği İçin mi Çalıyor?
Kardeşler Birbirine Ne Kadar Sadık Kalacaklar?
PSP VITA Ön İnceleme
Sony'nin Küçük El Canavarına Göz Atıyoruz...
Oyuncular Kapışıyor
PC ve Konsol Oyuncularının Kavgası Yeniden Alevlendi...