|
 
 
Zack Coşkun, 08 Eylül 2011 Perşembe
 


Hack & Slash tarzında olan Dungeon Siege 3'te 4 farklı sınıf seçebiliyorsunuz ve her karakterin 2 farklı formu bulunmakta. Mesela Legion sınıfından olan Lucas adlı Warrior'ı seçtiğiniz zaman Tek el kılıç kullanma veya Çift el kılıç kullanma ustalıklarına göre karakterinizi istediğiniz gibi güçlendirebiliyorsunuz. Örneğin tek el ile kullanılan kılıçta daha seri atak yapılırken, ikinci formda yani çift el kılıç kullanmada kalabalık ortamda daha etkili olabiliyorsunuz. Seçilen her forma göre 3 farklı yeteneğe sahip olabiliyorsunuz.

Oyun kendi hikayesinden çok oyuncuya yaptırdığı yan görevlerle ön plana çıkıyor. Bu yan görevler genellikle kurtarma yada yardım etme üzerine kurulu diyebilirim. Mekanların çeşitliliği ve görselliği gerçekten çok güzel ve görevleri yaparken level kasmanın yanı sıra her yeni mekanda çalanimüzikler fantastik bir dünyada olduğunuz hissini verebiliyor.

Oynanırlık

Oynanırlık bu türün eski serilerine göre dahada basitleştirilerek sunulmuş. Bildiğiniz Hack & Slash oyunu oynar gibi oynayabileceğiniz ve oynarken hiç bir şekilde zorlanmayacağınız bir yapım olmuş. L2 tuşu ile yuvarlanarak düşmanlardan kaçabilir ve tuşa basılı tutarak defans yapabilirsiniz.

Karakter Gelişimi ve Puanlama

AbilitiesLevel aldıkça abilities ekranından seçmiş olduğunuz ve tuş kombinasyonlarına otomatik olarak atanan 3 farklı Ability özelliği ise L2'ye basılı tutarak , ve tuşlarıyla yetenekleriniz kullanabiliyorsunuz.

ProficienciesOyunda kazanmış yada açmış olduğunuz ability’leri Proficiencies ekranından istediğiniz yönde geliştirebiliyorsunuz. 5 kademeli olarak özellik vererek karakterinize almış olduğunuz ability'nin hangi yönde daha iyi olacağına karar verebiliyorsunuz.

TalentOyunda ki talent kısımında ki yeteneklerinizi seçerek hangi yönde daha iyi olacağına karar verebiliyorsunuz yetenek olarak. Her alınan level sonrası +1 puan olmak üzere arttırabiliyorsunuz.

Sayfa 1/2
» Sayfa 2

Yorum ekle
İsim soyad
:
Yorum
:
Bu incelemeyi puanla
:
Onay Kodu (5 Karakter) : Image Verification
Okuyamıyorsanız kodu değiştirin.
Onay Kodu Girişi :
Etik anlayışa uymayan, düzeysiz, birbirinin tekrarı ve ilgili içeriğin konusu ile bağdaşmayan yorumlar silinecektir. Yorumlarınızı anlaşılır bir yazı dili ile imla kurallarına uygun bir şekilde yapmaya, lütfen özen gösteriniz. Teşekkürler.
- Dijikent
Yorumlar
Bu incelemeye henüz bir yorum yapılmamış.
İnceleme Sistemi : PS3
Diğer Sistemler : Xbox360, PC,
Tür : RPG
Yayıncı :
Yapımcı :
Çıkış Tarihi :
Dijikent Dungeon Siege III sayfası
 

Dijital Eğlence Yaşam Kültürü
DİJİKENT © 2007